Asgard útikalauz stopposoknak :)
Mindenki készen áll? Hát akkor tegyünk egy kört a félszigeten! Ez a bájos kis földdarabka, mely az Eta-tengerbe nyúlik ki, egy sivár és nem túl érdekes pusztába torkollik, amelyet a farkasok csupán"Odaátnak" emlegetnek. Ettől a jelentéktelen földdarabtól a fenséges Ragnar hegység választja el a félszigetet, égbe nyúló, fehér csúcsaival. Ha egy vándor átvergődte magát a hegyvidéken, akkor bizony igen zord időt tapasztalhat a vidék nagy területű fenyvesében, amelyet a kanyargó Nasgyr folyó szel ketté. Ezen a tájon csak az ősi nép, a Stark farkasok élnek meg. Még a nevük is "keményet" jelent, és ez igaz a jellemükre is. Olyanok, mint otthonuk, a havas vidék. Délebbre haladva az idő fokozatosan enyhül, és bár megmarad a hegyvidéki éghajlat, már sokkal kellemesebb. Az óriás csúcsok barátságos szirtekké szelídülnek, közülük a leghíresebb az Eredis szirt. Azt tartják róla, itt vált el a két fivér, Skoll és Hati útja véglegesen. Ezen a vadregényes helyen él a Raen falka. A területüket nagyrészt a sűrű és áthatolhatatlan árnyerdő borítja, legfőbb vízforrásuk az Eredis lábánál fekvő Könnyek tava. Ha a szirtek vonalát követve még lejjebb ereszkedünk,lepillantva azt vehetjük észre, hogy a félsziget folyója egyre szélesedik. Az egyik hegyoromról omlik bele csillogva a híres Lys-vízesés, amelyről szintén számos mese kering. Alant virágos, zöld mezők terülnek el, és a virágzó, zöld Asila erdeje. Asila a farkasok meséinek egyik alakja, a legendák szerint a világ legkiválóbb vadásza volt. Nevéhez hűen az erdő bővelkedik zsákmányban, igazi farkasparadicsom ez az itt élő Skoll falkának. A folyó végül beletorkollik az Eta-tengerbe a félsziget homokos partjainál, mely lágyan fodrozódva öleli körbe Asgardot.
Nem mindig nevezték a félszigetet Asgardnak. A régi időkben nem is volt neve, csak a mesék és a dalok tették azzá, ami. Az ősi nevek eredete ma már feledésbe merült... Asila, a vadász, Lys, a bátor, Nasgyr, a vad, Ragnar, az uralkodó, Elda, az anya, Eredis, az igazságos... Talán alig akad farkas, aki még emlékszik rájuk. Az istenfarkasok megjelenésével új korszak kezdődött. Az ő régi otthonuk után a félsziget neve is Asgard lett.
Még megemlítendő fontos dolog a vallás. Van a félszigetnek vallása? Nos, az ősi farkasok hittek valamiben, ami körülfogja a világot, és éltet mindent, ami csak lélegzik és mozog. Úgy nevezték, hogy a Dal. Hitük szerint mindent a világon az ének teremtett. Az istenfarkasok hite sem különbözik túlságosan: ők úgy gondolják, hogy a magot, amelyből az Világfa keletkezett, ének keltette életre. A Vándorok megjelenésével aztán a farkasok hite fordulatot vett. Az első Vándort egy teliholdas éjjelen hallotta meg az egyik mogur, Yorin. Ezután egyre töbször jelentkeztek a titokzatos idegenek, és hamarosan létezésüknek ténye elterjedt az egész félszigeten. A farkasok szellemlényeknek, az istenek démonoknak nevezik őket, Eredetük a múlt titokzatos homályába vész....A farkasok rájöttek, ha hallgatnak a Vándorok javaslataira és kéréseire, akkor a falkájuknak jobb élete lehet. Ezért iktatták be a szokást, hogy minden harmadik újholdkor áldoznak nekik. Állítólag volt egy Euron nevű őrült alfa, aki egyszer egy farkaskölyköt áldozott a Vándoroknak, bár ebben nem sokan hisznek.
|